Kur pranon nje person

393246_304824022969489_308239134_n

Kur pranon nje person ne jeten tende
e pranon edhe te kaluaren e tij…
Por mos e perdor te kaluaren si
deshmi per ta kritikuar me von…

Jeten time do e mbyll

373177_262185093791760_546966246_n

Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.

Sa shum kam per te thene, …
Por fjale nuk gjej dot, Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.

 

Largësia dhe pritja

76564_139140516137406_2827106_n

Largësia dhe pritja
janë dy gjërat më të
shëmtuara por
njëkohësisht të bukura,

sepse na bëjnë të kuptojmë
se cilët janë ata persona që
për ne janë të gatshëm ta
sfidojnë distancën,
dhe të ndalin kohën.

Urrej ditet qe qeshnim

6732861-young-smiling-love-couple-on-green-grass

Urrej ditet qe qeshnim,
kur keto qaste si ndaj me ty
dhe oret qe vuaj qe aq rralle i shoh ata sy.
Mallkoj veten time kur dridhem
e qaj me lot, kur bindem gjithnje
e me shume qe ne krah ste shterngoj dot.

Urrej fjalet e dashurise qe s’do ti them
dot kurre dhe zemren time qe se k’thej dot ne gur.
Ste urrej ty e as endrrat e tua, urrej
te vetmin fakt te hidhur qe smund te jem me ne krahet e tua….

Dashuria nuk kërkohet…

9145_304262099692348_1176285118_n


Dashuria nuk kërkohet,

ajo vjen atëherë kur nuk
mendon për të, atëherë
kur je i pastër shpirtërisht.

Dashuria nuk të lëndon kurrë,
nëse të lëndon nuk është dashuri,
ajo nuk është e ashpër,
lënduese apo hidhëruese.

Ajo është ndjenjë qetësie,
të fal paqe, besim dhe shpresë.
Të lejon të mbushësh thellë
me frymë pa patur frikë se
do të dalin lot.