Jam njeri i mirë….

480568_304535409665017_15620992_n


Jam njeri i mirë, por jo ëngjëll.

Jam mëkatar, por jo djall.
Jam vetëm një njeri i vogël
në një botë të madhe,
që kërkon pakëz dashuri..

E keqja e largësi

images

E keqja e largësis është
se nuk e di, nëse  personit
që është larg i mungon
apo të ka harruar. . !!

te dua

C--Documents and Settings-Kurt-My Documents-C--Photos-Business-Blog-2-Abusive-Relationship

Sa here shihemi ne korridore 
Ti vec pak mban syte nga mua
Mos u perplasshim ndonje dite
Se nuk te them “me fal” por “te dua”

Nata ra serisht

C--Documents and Settings-Kurt-My Documents-C--Photos-Business-Blog-2-Abusive-Relationship

Nata ra serisht dhe une perseri 
duke menduar per ty Zemer!!!!!
Mbyll syte dhe imagjinoj sikur te ishim bashke………..
Ndjej doren tende qe perkedhel trupin tim,
frymarrjen tende mbi timen,
shikohemi ne sy dhe puthemi me pasion, 
shtrengohemi fort mbas njeri tjetrit,
s”kerkoj asgje tjeter nga Jeta,
dua qe koha te ndaloj ketu,
pa dashur emocionet e teperta me zgjojne……!!!
Zhgenjehem me vetveten!!!! 
por di qe shume shpejt do ti ndjej (serisht)
keto emocione te pafundshme qe i adhuroj.!!!!!!!!!!!!!!!

Mbi buzë

2627743714_1


Mbi buze eshte nje puthje,
mbi shpirt eshte nje vetmi,
jam bota pa emer,
kur prane s`me je ti!